Z wizytą u Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W naszym przedszkolu przykładamy wszelkich starań do rozbudzania u dzieci tożsamości narodowej, kształtowania postaw patriotycznych, rozwijania przynależności społecznej. Poprzez realizację różnorodnych zadań dbamy o to, aby przedszkolaki od najmłodszych lat poznawały historię, kochały i szanowały Polskę i swoją małą Ojczyznę – Łowicz.
Przy ulicy Podrzecznej w Łowiczu znajduje się pomnik poświęcony Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz żołnierzom 10 Pułku Piechoty, który stacjonował do II wojny światowej w pobliskich budynkach dawnego klasztoru Dominikanów.

W ramach obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci sześcioletnie z grupy „Słoneczka” wybrały się z wizytą do Józefa Piłsudskiego. Złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka. Wcześniej przedszkolaki poznały krótką historię Marszałka, który jest ważną dla naszej Ojczyzny postacią. Był to wybitny wódz polski, który przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości.