"Tęcza" inna niż wszystkie

Dlaczego Przedszkole Nr 2 "Pod Tęczą" to przedszkole idealne dla Twojego Dziecka ?

Nasze przedszkole mieści się w cichej spokojnej okolicy w środku osiedla S. Starzyńskiego z daleka od zgiełku ulic. Posiada 6 grup, każda ma swoją przestronną, świeżo wyremontowaną salę, wyposażoną w najwyższej jakości meble i zabawki z niezbędnymi atestami bezpieczeństwa. Przedszkole posiada odrębną salę do zajęć dodatkowych, doskonale zaopatrzony gabinet logopedy
i psychologa. Zajęcia sportowe prowadzone są w dużej, bezpiecznej i w pełni wyposażonej sali gimnastycznej, zapewniającej dzieciom swobodę ruchu.
Placówka otoczona jest zielenią. W dużym ogrodzie przedszkolnym jest atrakcyjny i nowoczesny plac zabaw, systematycznie uzupełniany nowymi konstrukcjami oraz dydaktyczny ogródek w którym dzieci mają bezpośredni kontakt z przyrodą i prowadzą obserwacje zmian w niej zachodzących.
           Posiadamy rozbudowane zaplecze pomocy dydaktycznych. Każda sala ma dostęp do monitorów i tablic multimedialnych. Wykorzystujemy w pracy ozoboty czyli roboty wspomagające naukę kodowani i programowania. Aby nauka była jeszcze ciekawsza łączymy ją z ruchem. Ogromny instrument KolorPiano pozwala na pracę Metodą Kolorowych Dźwięków w małych i tradycyjnych grupach przedszkolnych. Wszystko to w połączeniu z metodami aktywizującymi i zaangażowaniem naszych wychowawców  uatrakcyjnia zajęcia i zabawy.
            Wychowawcy to grupa ludzi bardzo zaangażowanych w pracę, otwartych na dziecięce potrzeby i zainteresowania. Podnoszenie ich kwalifikacji zgodne jest z najnowszymi trendami we współczesnej pedagogice.
Nasi nauczyciele to przede wszystkim przyjaciele Twojego Dziecka.

Co nas wyróżnia ?

Największa ilość zajęć dodatkowych - ponieważ Twoje Dziecko musi mieć wybór:
- Jako jedyne placówka oświatowa w Łowiczu realizujemy Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci/ Bilingual Future” – uniwersalny program, który pomaga każdemu dziecku opanować język angielski na poziomie dwujęzyczności i pozwala czerpać z tego wiele korzyści. Dzieci dwujęzyczne mają wyraźną przewagę nad swoimi rówieśnikami wzrastającymi w otoczeniu jednego języka,  są bardziej elastyczne w kształtowaniu wypowiedzi i mają większy zasób słów:
- język niemiecki -  wracamy z zajęciami od nowego roku;
- zajęcia taneczne,
- rytmika;
- zajęcia sportowe na dużej sali gimnastycznej;
- mini piłka nożna;
- mini akro – zajęcia z akrobatyki;
- zajęcia plastyczne;
- sensoplastyka;
- kodowanie na dywanie – zajęcia z podstaw programowania;
- terapia logopedyczna i psychologiczna;
- zajęcia korekcyjno - kompensacyjne;
- religia.

Kiedy podstawa programowa to za mało:
Co roku analizujemy potrzeby naszych wychowanków
i tworzymy innowacje pedagogiczne, których zadaniem jest rozwijać ich zainteresowania.

Drodzy Rodzice!
Przedszkole „Pod Tęczą” to Wasze przedszkole.