Ramowy rozkład dnia

6.30-8.00

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy służące realizacji pomysłów
i zainteresowań dzieci w tym czytaniem, liczeniem i pisaniem. Gry
 i zabawy dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne, badawcze służące realizacji programu wychowania przedszkolnego. Rozmowy w oparciu o oglądane ilustracje, ćwiczenia ortofoniczne, oddechowe, słuchowe, gramatyczne itp. Słuchanie utworów literatury dziecięcej, historyjki obrazkowe. Prace porządkowo-gospodarcze.

8:00-8.30

Zabawy wg zainteresowań dzieci. Praca indywidualna z dziećmi mającymi trudności oraz z dziećmi zdolnymi; ćwiczenia poranne i gimnastyczne. Religia

8.30-9.00

Prace porządkowe. Przygotowanie do śniadania.

Śniadanie- doskonalenie umiejętności estetycznego spożywania posiłków, kulturalnego zachowania się przy stole.

9.00-12.00

Zajęcia edukacyjne w sali i na powietrzu kierowane i niekierowane prowadzone wg planów miesięcznych oraz wybranego programu nauczania. Zabawy dowolne w Sali przy niewielkim udziale nauczyciela. Zabawy i zajęcia ruchowe, rytmika, zabawy w języku obcym nowożytnym przygotowujące dzieci do posługiwania się tym językiem. Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze. Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu.

12.00-12.30

Utrwalanie nawyku prawidłowego korzystania z urządzeń sanitarnych. Przygotowanie do obiadu Obiad- doskonalenie umiejętności estetycznego spożywania posiłków, kulturalnego zachowania przy stole. Mycie zębów.

12.30-14.30

Relaksacja, odpoczynek przy muzyce i bajkach relaksacyjnych. Tworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjnych sprzyjających twórczości plastycznej, muzycznej, ruchowej, werbalnej dzieci, praca indywidualna, zabawy dydaktyczne o charakterze poszerzającym temat, zabawy w ogrodzie przedszkolnym lub zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy w teatr, prace nauczycielki o charakterze obserwacyjnym; Zajęcia dodatkowe, praca korekcyjno-kompensacyjna i indywidualna; Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu.

14.30-15:00

Czynności porządkowe i samoobsługowe, przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek

15:00-17.00

Zabawy zorganizowane lub dowolne z inicjatywy dzieci, ćwiczenia indywidualne dostosowane do możliwości dzieci, zabawy i gry edukacyjne, planszowe przy stolikach z małym zespołem, czytanie fragmentów książek, układanie puzzli, ćwiczenia grafomotoryczne, prace porządkowe w sali i w półkach indywidualnych. Rozchodzenie się dzieci.