Mądre sówki - nauka programowania

Kodowanie na dywanie

Dzieci z naszego przedszkola poznają świat matematyki poprzez kodowanie.  Zabawy w kodowanie rozpoczęliśmy od zabaw na dywanie, a potem powoli będziemy przenosić się w świat bardziej cyfrowy. Wspólnie staramy się odpowiedzieć na pytania: Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właśnie oznacza? Są to zajęcia silnie aktywizujące do samodzielnego działania. Zachęcają do dostrzegania matematyki wokół nas i przyjęcia jej jako zabawy, a nie przymusu. Dzięki pomocy dydaktycznej w formie planszy do kodowania, zajęcia skonstruowane są tak, aby dziecko było aktywne. Mata służy nam  do tworzenia pierwszych gier planszowych w których zadaniem jest dotarcie do mety. Natomiast kolorowe kubeczki do zorganizowania różnego rodzaju aktywności tj, memory, sudoku, budowania według wzoru a także do tworzenia kodów z warunkami, algorytmów. Pojawią się również małe roboty Ozoboty, które pomogą zrozumieć dzieciom podstawowe pojęcia matematyczne i na pewno uatrakcyjnią naukę poprzez zabawę. Zajęcia prowadzi nauczycielka wychowania przedszkolnego a jednocześnie matematyk Agnieszka Kunecka.