Czyste powietrze wokół nas

W tym roku nasze przedszkole kolejny raz przystąpiło do realizacji programu edukacji antytytoniowej ,,Czyste powietrze wokół nas”. W programie wzięły udział dzieci sześcioletnie z grupy „Słoneczka”.

Cele programu:
- wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów
- zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego
- zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów
- zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym
W ramach realizacji programu odbyły się następujące zajęcia:
I. Wycieczka- ukierunkowanie dzieci na źródła i rodzaje dymów poprzez obserwacje w środowisku.
II. Co i dlaczego dymi?
III. Jak się czuję, kiedy dymi papieros?
IV. Co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy?
V. Jak unikać dymu tytoniowego?
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Proponowane zabawy inspirowały dzieci do działań, których efektem były różnorodne prace plastyczne. Dzieci podczas trwania zajęć usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów.
Drodzy Rodzice!
Program profilaktyczny realizowany w przedszkolu to nie wszystko. Pamiętajcie, że w dużej mierze to od Was zależy, czy Wasze dzieci będą miały w przyszłości problem z zażywaniem substancji psychoaktywnych, czy też nie. Realizowany program „Czyste powietrze wokół nas” może pomóc dzieciom w podejmowaniu świadomych wyborów.