Herbatka u Królowej

Dziś w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Języka Angielskiego. Na placu przedszkolnym czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Najważniejszą z nich była „wycieczka do Londynu”. Przedszkolaki wprost z lotniska przesiadły się do kultowego czerwonego autobusu i zwiedzały najważniejsze miejsca stolicy Anglii. Podziwiały czerwone budki telefoniczne, zobaczyły wieżę zegarową Big Ben, przejechały przez Tower Bridge, obejrzały zmianę warty przy pałacu Buckingham oraz dokładnie przyjrzały się królewskim gwardzistom. Najważniejszym punktem wycieczki była jednak wizyta u królowej Elżbiety.

Przedszkolaki były bardzo zaskoczone, gdyż królową okazała się ... starszą panią! Dzieci przećwiczyły królewskie pozdrowienie oraz dworskie ukłony. Na koniec wzięły udział w królewskim „five o'clocku”, a po herbatce wspólnie zatańczyły dla królowej.