Konkurs głoskowania

Dziś w naszym przedszkolu odbył się konkurs głosowania. Wybrane dzieci z trzech grup podjęły trud rywalizacji.

Były to: Lena P., Piotr P., Filip S. (Motylki); Igor B., Sandra G., Franciszek R. (Stokrotki); Zuzanna G., Kornelia N., Xavier Sz. (Słoneczka). Celem konkursu było: doskonalenie słuchu fonematycznego, rozwijanie odwagi i śmiałości dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zadaniem dzieci było m.in. powiedzieć głoskami nazwy pojawiających się obrazków, rozpoznać wyrazy wypowiadane głoskami, policzyć głoski w wyrazach, naśladować głosem zwierzęta, których nazwy wypowiedziane były głoskami. Poza tym dzieci świetne się bawiły. Komisja konkursowa była pod ogromnym wrażeniem dużych umiejętności dzieci i miała nie lada kłopot z wybraniem zwycięzcy. W związku z tym, decyzją jury wszystkie dzieci, biorące udział w konkursie zdobyły tytuł Mistrza głosowania. Gratulujemy zwycięzcom oraz wychowawcom za świetne przygotowanie dzieci.